V soboto, 21. 10. 2017, je na dvaindvajsetih osnovnih šolah po Sloveniji potekalo že 32. državno tekmovanje iz znanja logike za učence osnovnih šol.  Šolskega tekmovanja se je v letošnjem šolskem letu  udeležilo 26 226 učencev iz vse Slovenije, prag za sodelovanje na državnem tekmovanju je doseglo 1488 tekmovalcev. Ena od organizatoric državnega tekmovanja je bila letos tudi naša osnovna šola. V sobotnem dopoldnevu se je na šoli zbralo 66 najboljših osnovnošolskih logikov dolenjskega območja in vsi so imeli pred sabo le en cilj ‒ čim bolje opraviti z nalogami na tekmovalnih polah. Tekmovanja se je udeležilo tudi pet učencev naše šole in podružnične šole Struge. Tekmovalce so spremljali njihovi mentorji, ti so med samim tekmovanjem skrbeli za nadzor v razredu. Tekmovanje se je pričelo ob 9. uri z odprtjem, na katerem je vse tekmovalce in mentorje s spodbudnimi besedami najprej nagovoril Ivan Grandovec, naš ravnatelj. Sledil je še pozdrav Janeza Pavlina, župana Občine Dobrepolje, in pozdrav Irene Lipar, predstavnice Zveze za tehnično kulturo Slovenije. Nato so tekmovalci odšli do svojih učilnic in pričeli s pisanjem. Na voljo so imeli 90 minut. Po končanem tekmovanju so imeli v jedilnici malico in nato povratek proti domu. Mentorje in organizatorje je čakalo še popravljanje nalog v Ljubljani; to se je zavleklo v pozne popoldanske ure. Učenci in mentorji smo nestrpno čakali na uradne rezultate tekmovanja; objavljeni so bili nekaj dni pozneje. Na naši šoli sta srebrno priznanje osvojili dve učenki, in sicer Gaja Svetec iz 7. razreda ter Špela Nose iz 9. razreda, učenka podružnične šole Struge. Štirje učenci pa so dosegli bronasto priznanje: Maks Ferkulj, Maja Marolt, Jure Marolt in Rok Koščak. Vsem tekmovalcem iskreno čestitam za njihove dosežke.

Mateja Javoršek, mentorica tekmovanja iz znanja logike