Otroci iz skupine Račk ( 2 -3 ) v vrtcu z veseljem pripovedujejo o svojih babicah in dedkih, ki jih v vrtec velikokrat pripeljejo ali pridejo iskat.

Darja Erčulj, Klavdija Kadunc

V tednu otroka, z letošnjim sloganom SKUPAJ SE IMAMO DOBRO, smo se v skupini Račke odločile, da povabimo v vrtec babice in dedke in odidemo na sprehod do Stare luže.

Na sončno sredino jutro,  so nas dedki in babice pričakali pred vrtcem. Otroci so jim veselo stekli v objem in malo čez deveto uro smo odšli počasi proti Stari luži. Po poti smo se pogovarjali in opazovali  lepo naravo okoli nas.

Ko smo prišli na cilj smo se spočili, posladkali in odžejali, otroci so zapeli pesmice in v krogu zaplesali.

Po ogledu Stare luže smo odšli nazaj proti vrtcu po travniški poti.

Pred vrtcem, pa kakor nam je že v navadi, smo ob zvokih harmonike ata Jožeta zapeli in zaplesali skupaj z babicami in dedki.

Posladkali smo se z dobrotami, ki sta jih prinesli babici Silva in Barbara, kuharice vrtca pa so poskrbele za kavo.

SKUPAJ SMO SE IMELI DOBRO IN LEPO IN ZATO DRAGE BABICE IN DEDKI, NAJ BO TA DAN PRILOŽNOST, DA VAM POVEMO KAKO POMEMBNI STE.

HVALA, KER STE!