V mesecu decembru se dogodki in praznovanja kar vrstijo in pri vseh dejavnostih pozabljamo, da nas bogatijo tudi drobne, vsakodnevne pozornosti do naših sosedov, znancev in prijateljev.

V našem vrtcu smo želeli otrokom pripraviti dan, ki bo drugačen od ostalih, zato smo v sredo, 4. 12. 2019, v naše goste povabili Mešani pevski zbor Škrjančki, saj vemo, da se otroci in starejši dobro razumejo. Pripravili so nam kratek koncert slovenskih narodnih pesmi ob spremljavi harmonike. Otroci so z velikim zanimanjem prisluhnili petju in navdušeno ploskali. Po koncertu so tudi otroci, skupaj s pevci Mešanega pevskega zbora Škrjančki, zapeli nekaj znanih otroških pesmi. Posebno lepo je bilo slišati združene glasove vseh nastopajočih in otrok v pesmi Čebelar, ansambla Lojzeta Slaka, ki je postala že skoraj ponarodela. Za presenečenje nastopa je poskrbela gospa Božičkova, ki je otroke obdarila z bonboni. Naše goste smo povabili, da si ogledajo prostore novega vrtca in od blizu začutijo utrip otroškega vsakdana. Naše druženje se je prehitro končalo, saj je otroke že čakalo kosilo, nastopajoče pa vsakodnevne obveznosti. Našim pevcem smo se zahvalili s skromnim darilom, si zaželeli lepe praznike in si obljubili, da se v naslednjem letu zagotovo spet srečamo.

Darja Erčulj