V petek, 22. 9. 2017, je bila na OŠ Cerkno zaključna prireditev literarno-likovno-fotografskega natečaja Peter Klepec.

O pomenljivem dosežku kar dveh naših učencev (sedaj osmošolke Lare Levstik in sedmošolca Luke Grma) smo spomladi že poročali.

Na natečaj se je odzvalo kar 50 šol iz vse Slovenije (175 likovnih, 165 literarnih in 18 fotografskih prispevkov). Največ dela je imela komisija na literarnem področju. Sestavljali so jo pisateljica Dragica Krapež, pesnik Vid Prezelj in Urša Ambrožič, nekdanja učenka OŠ Cerkno, sedaj študentka slovenistike.

Na petkovi zaključni prireditvi sta vse zbrane nagovorila tamkajšnji ravnatelj mag. Milan Koželj in mag. Mirjam Podsedenšek z Zavoda RS za šolstvo. Mentorjem in nagrajencem so bila podeljena priznanja, slednje so tudi nagradili. Po bogatem kulturnem dogodku z obilo petja in gledališko predstavo Peter Klepec, ki so ga pripravili tamkajšnji vrtčevski otroci in učenci, so se skupaj odpeljali v Zakojco, rojstno vas Franceta Bevka, kjer je sledilo prijetno popoldansko druženje.

Ema Sevšek, mentorica