Vrtec se je letos vključil v mednarodni projekt TOY , Together Old & Young, TKANJE PREPROGE GENERACIJ, ki ga izvaja in vodi Pedagoški inštitut Ljubljana. Projekt je namenjen starejšim odraslim in mlajšim otrokom.

Cilji projekta so:

• medgeneracijsko povezovanje,
  • graditi in vzdrževati stike med ljudmi v skupnosti,
  • podpirati socialno kohezijo v skupnosti,
  • podpirati starejše kot skrbnike, varuhe znanja,
  • upoštevati vlogo starih staršev v otrokovem življenju in okolju,
  • obogatiti okolje in življenje starejših in mlajših;

Kaj bodo imeli od tega starejši?

• občutek pomembnosti,
  • ohranjanje zmožnosti aktivne udeležbe v življenju skupnosti,
  • ohranjanje samozavesti,
  • veselje do življenja,
  • izboljšanje splošnega počutja in zdravja,
  • izkoristek časa,
  • druženje z otroki.

Kaj pomeni druženje za otroke?

• učenje od starejših,
  • izgradnja emocionalnih odnosov,
  • premagovanje stereotipov o starejših,
  • namenjanje pozornosti in naklonjenosti.

Skupaj bodo gradili solidarnost ob skupnem učenju, delili si bodo izkušnje in se učili spoštovanja in upoštevanja drugačnih.

Glede na projekt smo stopili z zavodom sv. Terezije v tesnejši stik in se dogovorili o medsebojnem sodelovanju. Tako smo izdelali akcijski načrt, kako bomo sodelovali. Otroci iz vrtca bodo hodili na obiske v dom, starejši bodo prišli v vrtec.

Začeli smo z delavnico adventnih venčkov, ko so otroci v domu skupaj z varovanci doma izdelovali venčke. Nekaj otrok se je udeležilo vadbe s starejšimi, nadaljevali bomo s pravljico, ki jo bo gospa iz doma v vrtcu prebrala otrokom. Nadaljevali bomo še s skupnimi sprehodi in drugimi aktivnostmi. Upam, da bodo cilji uresničeni in bo sodelovanje trajalo.

Nekaj utrinkov iz srečanj!

Organizacijska vodja vrtca Marija Žnidaršič