V oktobru, mesecu požarne varnosti, smo z otroki vrtca Ringaraja, iz skupin Miške in Čebelice, obiskali PGD ZAGORICA.

Po zajtrku smo se peš odpravili v Zagorico, kjer nas je pri gasilskem domu pričakal gasilec Domen. S prenosne naprave je sporočil naš prihod drugim gasilcem, ki so nas čakali na igrišču.

Tam smo si ogledali gasilsko vozilo, prilagojeno za gašenje gozdnih požarov. Otroci so vključili sireno in utripajoče luči ter se preizkusili v gašenju z gasilsko cevjo. Zelo zanimivo je bilo skupinsko tekmovanje v pravi gasilski vaji z vedrovko.

Sledilo je druženje, pogostitev ter skupinsko fotografiranje.

Odšli smo tudi v gasilski dom, kjer so nam prikazali oblačenje gasilca v gasilsko opremo z dihalno napravo in druge tehnične pripomočke.

Njihov dom krasijo mnoga priznanja in pokali, ki so si jih prislužili na različnih gasilskih tekmovanjih.

Prijetno utrujeni in polni zanimivih doživetij in novih znanj smo se vrnili v vrtec.

Članom PGD Zagorica se iskreno zahvaljujemo za gostoljubje, požrtvovalnost ter zanimivo in poučno gasilsko dopoldne.

Vzgojiteljica Tatjana Zevnik