Biti prvošolec je zakon, je odgovornost in je izziv. Letos so struški hram modrosti prestopili trije pogumni korenjaki: Mia, Nik in Eva. Učiteljica Mojca je v uvodnem govoru omenila, da je tri pravljično število in jim zaželela, da se njihova pravljica srečno konča. Veliko spodbudnih besed je otrokom namenil tudi župan, policistka pa je z nami delila pomembne nasvete o varni poti v šolo in domov.

Radi rečemo, da je čas prvega vstopa v šolo tisti čas, ki ga nikoli kasneje v življenju ne pozabimo, zato smo prvošolcem pripravili nekaj majhnih presenečenj.

Dragi otroci, sanjajte! Poslušajte nasvete svojih staršev, poslušajte sebe. Ne dovolite, da vam ukradejo sanje. Ukradejo vam jih lahko samo, če sami prenehate verjeti vanje. Vsem učencem želim igrivo in uspešno šolsko leto 2014/2015, staršem pa veliko potrpežljivosti in pozitivne energije.

Zapisala:

Karmen Kljun, profesorica RP