In dodelil v kategoriji druge triade osnovnošolcev PRVO MESTO ČETRTOŠOLKI MARUŠI ČESEN.

Kaj vsem mladim, tudi mladim po srcu, pomeni bližina? Kako jo doživljajo? Navdih za svoja literarna dela so sedmošolci in četrtošolka Maruša Česen iskali v različnih oblikah ljubezni, odnosih, bližini, dotikih, prijateljstvu … Pustili so domišljiji prosto pot in se niso omejili zgolj na medčloveške odnose, čeprav je slednje še kako pomembno za preživetje slehernega izmed nas. Pomembno kot kisik …

Mnogo njihovih kakovostnih besedil me je ganilo v dno duše. Besedilo četrtošolke Maruše Česen pa tudi ocenjevalki Tadejo Rode Teran, bibliotekarko in primerjalno književnico, ter Špelo Habulin, predstavnico založbe Miš in festivala Bralnice pod slamnikom.

Mlada obetavna besedna ustvarjalka Maruša Česen je dosegla z besedilom Objem, dotik, poljub drevesa Tolažnika prvo mesto v kategoriji druge triade osnovnošolcev. Prav tak uspeh kot lani. Nadejam se, da bomo v prihodnosti imeli milost izpod njenega peresa brati še kaj dušo božajočega.

Mentorica Ema Sevšek