(Andreja Škulj za kolektiv vrtca Ringaraja)

Državljanska vzgoja ima pomembno vlogo že v predšolskem obdobju, kjer skušamo otroke vzgajati za aktivno državljanstvo. Otroke želimo pripraviti na vlogo aktivnega državljana, kjer se bodo odzivali na družbeno dogajanje in aktivno vključevanje ter življenje v medkulturni družbi. Pomembno vlogo ima spoznavanje in obeleževanje slovenskih praznikov, praznikov, ki zaznamujejo našo zgodovino, domovino in narod.

V vrtcu Ringaraja smo praznovali Slovenski državni praznik, dan samostojnosti in enotnosti. Praznujemo ga 26. decembra, v vrtcu pa smo ga obeležili 21. decembra.

Otroci in strokovne delavke smo ob slovenski zastavi zapeli himno, nato pa je sledil krajši kulturni program, kjer je nastopal vrtčevski pevski zbor Ringarajček, dijakinje Srednje vzgojiteljske šole Ljubljana in strokovne delavke vrtca. Sledilo je druženje otrok med skupinami in vzpostavljanje prijateljskih odnosov.