Spoštovani starši,

pošiljam vam še nekaj navodil za izobraževanje na daljavo:

POUK:

• V torek, 17. 3. 2020, začenjamo v teh izrednih razmerah z izobraževanjem na daljavo. Tudi za nas učitelje je to prvič v takšnem obsegu, zato vas prosimo za sodelovanje in strpnost.
  • Učitelji bodo na različne načine usmerjali delo učencev, komunikacija bo potekala preko e-pošte/Lopolisa in e-učilnic. Pri mlajših učencih preko e-naslovov staršev, starejši učenci bodo prejemali obvestila neposredno na svoje naslove oziroma na naslove staršev ter v e-učilnice.

KLJUČI  in DOSTOPI do E-učilnic (posredujejo vam jih tudi učitelji) – prav tako bodo učitelji omogočili dostop Gosta:

Sonja LENARČIČ: slj8

Andreja POLZELNIK MAROLT: slj9

Ivan GRANDOVEC: ZGO9

Polona Omejc TOLAR: zgo6, zgo7, zgo8, zgo9

Renata PELC: FIZ8, FIZ9, MAT6, MAT9

Magda TANKO: Mat7, Mat8

Barbara BLATNIK: fiz8, fiz9

Mateja JAVORŠEK: matematika7, matematika8, matematika9

Breda BOŽIČ: NEM7 NEM8, NEM9

Helena Erčulj:tja6 tja7 tja9

Dragica Volek: kem8 kem9 nar6

Seznam se bo še dopolnil, zato naj učenci spremljajo spletno stran in e-učilnice: https://ucilnice.arnes.si/course/index.php?categoryid=5566

• Učitelji vam bodo enkrat/dvakrat na teden poslali mail ali pa bodo sproti objavljali v e-učilnici naloge (gledali bomo, da bodo bistvene stvari). Odgovornost za učenje naj bo v celoti učenčeva. Vas pa prosimo, da jim pomagate organizirati čas in urnik za učenje. Verjamem, da bomo s skupnimi močmi zmogli!
  • Ker bo kar veliko sporočil, se zna zgoditi, da mail dobite kakšen dan kasneje, saj je Lopolis zelo obremenjen.
  • Če doma nimate možnosti, da bi se otrok učil z navodili preko informacijsko-komunikacijske tehnologije (računalnik …), naj to učenec čim prej sporoči svojemu razredniku, da mu bomo omogočili prirejeno različico pouka na daljavo.

Pomembno je, da učenci v tem času ne izgubijo stika s šolo.

Še bolj pa je pomembno, da upoštevamo ukrepe na državni ravni in da se otroci NE družijo med sabo. Zdaj je čas za samostojno delo, ogled kakšnega poljudnoznanstvenega filma, ustvarjanje, branje …

Upam, da bomo res stopili skupaj in OSTALI DOMA, sicer zaprtje šol nima smisla.

OBVEŠČANJE:

• O vseh spremembah boste sproti obveščeni z obvestili na šolski spletni strani, preko Lopolisa ali preko mailov. Spremljajte našo spletno stran: http://www.osdobrepolje.si/novice-sola/
  • Vsa obvestila in druge pomembne informacije prosimo pošiljajte na sonja.lenarcic1@guest.arnes.si
  • Vprašanja, ki se tičejo konkretnega predmeta in vaj, naslavljajte neposredno na učitelja ali razrednika.

Vse dobro in veliko zdravja!

Sonja Lenarčič, pom. ravnatelja