V šolskem letu 2019/2020 je Uprava RS za zaščito in reševanje razpisala že 24. nagradni natečaj Naravne in druge nesreče za predšolsko in šolsko mladino. Cilj tega natečaja je ozavestiti mlade, njihove starše, vzgojitelje in učitelje, da lahko s preventivnim znanjem in ravnanjem nekatere nesreče preprečijo, pri nekaterih nesrečah pa pripomorejo k zmanjšanju škode oziroma sebi ali komu drugemu rešijo življenje. Letošnja tema natečaja je bila Bolje pripravljen kot poplavljen! Na natečaju vsako leto sodelujejo tudi učenci naše šole. Med prejetimi literarnimi prispevki je komisija za vsako kategorijo izbrala 5 najboljših. V kategoriji 2. triade so v ljubljanski regiji kar trije nagrajenci/-ke 6. b‑razreda: Nejc Zrimšek, Nika Novak in Eva Žnidaršič. Njihova besedila so se uvrstila v nadaljnjo presojo na državno raven tekmovanja. Iskrene čestitke!

Mentorica Ema Sevšek