Šestošolci in sedmošolci so znova razmišljali in besedno ustvarjali, tokrat na razpisan naslov literarnega fotografskega in likovnega natečaja »Moja domovina – Pridelam in jem domače«, ki ga je razpisalo Družboslovno-naravoslovno društvo Naša zemlja.

Učenke in učenci so prisluhnili starejšim, ki znajo slikovito pripovedovati o pomenu domače pridelave različnih pridelkov v vseh letnih časih in izpod njihovih peres so nastale kratke pripovedi in pesmi, v katerih so izrazili svoj odnos do na slovenski zemlji pridelane hrane.

Izzive so zelo uspešno opravili, kar izkazujejo njihove stvaritve, izmed katerih je ocenjevalno komisijo nagovorilo kar šest besedil učencev naše šole: pesmi šestošolke Ivane Leskovec Zavec, sedmošolke Ane Žnidaršič in sedmošolca Anžeta Ahačevčiča ter prozna besedila Lane Virant, Ele Zajc in Vite Hočevar. Res navdihujoče branje, ki si ga boste lahko privoščili v lokalnem časopisu Naš kraj.

Mentorica Ema Sevšek, prof. slovenščine