Spoštovani starši,

glede na okrožnico št. 6030-1/2020/8  z dne, 12. 3. 2020, od ponedeljka, 16. 3. 2020, do nadaljnjega ne bo pouka in ostalih dejavnosti na matičnih šolah in podružnicah, saj s tem preprečujemo širjenje korona virusa.

Kako bo z nadomeščanjem pouka, zaenkrat še ne vemo. Držali se bomo navodil MIZŠ in boste o tem pravočasno obveščeni, prav tako o začetku pouka.

Da bi malo omilili posledice zaprtja šol in ohranili stik učencev s šolo in znanjem, organiziramo del pouka na daljavo.

Po dogovoru z učenci in učitelji bo en del pouka od 6. do 9. razreda potekal v spletnih učilnicah, kjer naj si učenci pogledajo naloge. Učenci naj izkoristijo čas za branje in utrjevanje snovi.

Ostali učitelji vam bodo preko e-pošte (Lopolisa) poslali navodila za delo in učenje.

Zavedajte se, da to niso počitnice, ampak izredne razmere. Zaradi tega tudi zapiramo šole in pričakujemo, da se učenci ne bodo družili med sabo (npr. na igriščih) in bodo res ostajali doma.

Spremljajte spletne strani ter se ravnajte po navodilih NIJZ, Ministrstva za šolstvo in Ministrstva za zdravje.

V upanju, da se stvari kmalu umirijo, vas lepo pozdravljam.

Ivan Grandovec, ravnatelj