Vsi smo obdarjeni z različnimi talenti in prav tako si skozi življenje naberemo mnoga znanja in izkušnje, nekateri pa postanejo s svojimi darovi in znanjem pravi mojstri na določenih področjih. To misel bi lahko v polnosti obrnili na gospo Emilijo Pavlič, ki je s svojim polstoletnim izpopolnjevanjem, nenehno prakso in svojo neizčrpno energijo postala prava mojstrica v pripravljanju zdrave prehrane za otroke. Emilijo smo imeli v gosteh na naši šoli, dne 21. 11. 2019. Presenetila nas je že s svojimi pripomočki, ki jih je prinesla s seboj, s katerimi je požela našo pozornost, potem pa nas je skozi svoje predavanje in tudi praktičnim prikazom popeljala skozi enostavne načine pripravljanja zdrave hrane, ki nam ne vzamejo veliko časa in tudi ne zahtevajo vrhunskega znanja in spretnosti, ampak našo zavzetost, da bi sebe in naše otroke zdravo prehranjevali. Da takšen način pripravljanja hrane ne ostane brez zdravilnega učinka, je dokaz kar predavateljica sama, ki kljub svojim letom ohranja svojo živahnost, ustvarjalnost in pripravljenost posredovati svoje znanje mnogim drugim.

V zadnjem delu našega srečanja so se izkazale tudi naše kuharice, ki so pripravile okusne domače namaze, s katerimi so želele staršem pokazati, kako lahko z domačimi živili pripravimo okusne in zdrave namaze za otroke – te izvrstne namaze pa pripravljajo tudi pri zajtrku in malici.

Tina Kurent