V četrtek, 7. marca 2013 je v Ljubljani potekala prva javna podelitev znakov »Šolski ekovrt«. Z velikim ponosom lahko povem, da je PŠ Kompolje ena  izmed 80 članov v mreži šolskih ekovrtov ter ena izmed 22 šol, ki so prejele znak ŠOLSKI EKOVRT na prvi podelitvi.

Prisotna sta bila tudi minister za kmetijstvo in ambasadorka Manca Košir, ki sta nam iz vsega srca čestitala in zaželela še veliko uspehov. Upam, da bo podeljeno še veliko znakov in da bo vedno več šol ter učiteljev spoznalo, kako pomemben je vrt tako za otroke kot za nas!

Besede Mance Košir: »Vračamo se nazaj v naravo, toda ta korak nazaj pomeni v resnici korak naprej za naš obstoj!«

Ponosni na svoje delo in nagrado, bomo s svojim delom še naprej skrbeli za naš šolski vrt, ki nam je v veselje in ponos. Ob tej priložnosti naj se še enkrat zahvalim vsem, ki nas podpirajo: starši, vodstvo šole, ga.Jožica Fabjan, Inštitut za trajnostni razvoj, prijatelji, ….

Hvala.
Katarina