V ponedeljek, 22. 12. 2014, je bila občinska proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti, na kateri so sodelovali učenci OŠ Dobrepolje, PŠ Kompolje, PŠ Struge, Glasbene šole Grosuplje, podružnica Dobrepolje, ter otroci iz vrtca Ringaraja. Slavnostni govornik je bil župan občine Dobrepolje, gospod Janez Pavlin.

V sredo, 24. 12. 2014, smo dan samostojnosti in enotnosti obeležili tudi na šolski proslavi, na kateri so nastopali učenci OŠ Dobrepolje ter Glasbene šole Grosuplje, podružnica Dobrepolje. Nekaj besed o prihajajočih praznikih je spregovoril ravnatelj šole, gospod Ivan Grandovec, ki je sprejel od skavtov luč miru iz Betlehema. Na proslavo smo povabili tudi gospo Veselko Pevec, ki je v letošnjem letu na svetovnem prvenstvu invalidov postala svetovna prvakinja v streljanju z zračno puško in zato prejela priznanje za športnico leta med invalidi. Gospa Veselka je dosegla normo in se bo udeležila paraolipijskih iger leta 2016 v Rio de Janeiru. Učencem je na kratko predstavila svoje življenje, delo ter dosežke. Ravnatelj ji je čestital v imenu cele šole.

Nekaj utrinkov s proslave si lahko ogledate v galeriji.

Barbara Jakopič