V vrtcu so se otroci srečali z opero. Obiskala nas je operna pevka Petra Vrh Vrezec, ki poje sopran in njen mož Al Vrezec, ki poje bariton. Spremljala ju je vzgojiteljica, Jelka Rahne, ki je otrokom na njim primeren način dala spremno besedo. Odpela sta arije iz oper:

Wolfgan Amadeos Mocart: Figarova svatba,( Suzana in Figaro)

Čarobna piščal, ( Papagina in Papageno)

Jacques Offenbach: Hofmanove pripovedke (Olimpija)

Gioachino Rossini: Selvijski brivec (Figaro in Rozina in Figaro)

Doživetje otrok je bilo nepozabno, saj so arije spremljali tiho, skoraj z odprtimi usti in aktivno sodelovali pri razlagi, saj so se o operi predhodno kar nekaj naučili. Doživetje je bilo nepozabno in dejavnosti v povezavi z opero se nadaljujejo. Poslušamo operne arije in klasično glasbo v izvedbi filharmoničnih orkestrov. Spoznavamo inštrumente in jih prepoznavamo v orkestrih. Uredili smo si glasbene kotičke in otroci se igrajo z različnimi inštrumenti.

Še eno novo spoznanje, ki se bo komu usedlo v dno srca in bo kot odrasel vzljubil tovrstno glasbo.

Za kolektiv zapisala  Marija Žnidaršič