V ponedeljek, 17. 4. 2023, smo se z učenci 5. razreda udeležili lokalnega preverjanja osnovnošolskih krožkov prve pomoči, ki je potekalo na podružnični šoli v Višnji Gori.

Učenci so izkazali svoje znanje ob pojavu možganske kapi, izvedli so bistvene ukrepe ob nastanku opeklin, oskrbeli so tudi hudo krvavečo rano. Poskrbeli so še za varnost ob epileptičnem napadu, pomagali so osebi s tujkom v dihalni poti, nezavestno osebo pa so položili v stabilni bočni položaj. Preizkusili so se tudi v izvajanju temeljnih postopkov oživljanja. Pri izvajanju nalog so bili učenci pod budnim očesom bolničarjev, ki so otroke vodili in spodbujali.

Petošolci so tako pridobili nove izkušnje in znanje, predvsem pa so okrepili pozitiven odnos do prve pomoči in izgubil še en del strahu, ki so ga čutili do nudenja le-te.

Za organizacijo srečanja se zahvaljujemo Rdečemu križu Slovenije, Območnemu združenju Grosuplje in vodstvu PŠ Višnja Gora, ki nam je izkazalo veliko gostoljubnost.

Videm, 24. 4. 2023

Anja Tekavčič