Zajčki

Vzgojiteljica: Sanja Davidović

Pomočnica vzgojiteljice: Anita Glač

Našo skupino predstavlja sedem dečkov in sedem deklic, skupaj štirinajst razigranih in zvedavih otrok. Skoraj vsi otroci so se z vrtčevskim svetom seznanili v lanskem šolskem letu med uvajanjem, z začetkom letošnjega šolskega leta v mesecu septembru pa smo spoznali in medse sprejeli še pet novih prijateljev. Do konca šolskega leta bomo vsi upihnili drugo svečko na torti. Radi raziskujemo, odkrivamo nove stvari, se igramo z vrstniki in bivamo v naravi. Naši še pred nekaj meseci nekoliko negotovi koraki so sedaj trdni in mi pogumno stopamo novim izzivom naproti. Največje izzive, s katerimi se bomo srečevali in jih želimo do konca šolskega leta premagati in osvojiti, nam predstavljajo odvajanje od plenic in navajanje na kahlico oziroma straniščno školjko, čim večja samostojnost pri obuvanju oziroma sezuvanju in oblačenju oziroma slačenju ter daljši sprehodi v okolico vrtca. Naravno okolje, ki nam bo predstavljalo izziv in izvor učenja skozi raziskovanje ter igro, je gozd. Čim več časa bomo poskušali preživeti v gozdu in uživati v gozdnih dogodivščinah.

”Otrok je kot ocean.

Sonce se zrcali v njem.