V začetku letošnjega leta se je 30 učencev iz matične šole na Vidmu in podružnične šole iz Strug ponovno zbralo na že tradicionalni šoli v naravi v Kranjski gori. Videmski teden smučanja se je tokrat odvijal malce stran, v Planici, obkrožen s čudovito naravo doline pod Poncami. Vajeti v rokah glede poučevanja in usmerjanja mladih nadebudnih smučarjev je imelo več učiteljev smučanja. Vsi skupaj smo, z dobro voljo in požrtvovalnostjo, učencem približali smučanje, preko čisto osnovnih korakov na snegu do zapletenejših zavojev in spretnih veščin. Učenci so bili razdeljeni v 4 skupine, glede na njihovo obstoječe znanje oz. sposobnosti. Vreme nam je dobro služilo, občasne drobne snežinke pa so pričarale zimsko idilo in občutek prave zimske pravljice. Za dolgočasje ni bilo časa, saj smo imeli dneve zapolnjene z najrazličnejšimi aktivnostmi na snegu, v zvezi z zimo in smučanjem: alpsko smučanje, tek na smučeh, plavanje v bazenu, drsanje, ogled smučarskega servisa in popravila smučke, ples, družabne igre… Učenci so se najbolj veselili zadnjega dne, ko je bila na sporedu tekma v veleslalomu, z žrebom štartnih številk na predvečer tekme. Po tekmi so bili vsi zmagovalci.

NAJHITREJŠI MED UČENCI SO BILI:

1. mesto JAKOB SADAR
  2. mesto MIHA CIMERMAN
  3. mesto BLAŽ KLINC

NAJHITREJŠE UČENKE:

1. mesto ANA GRANDOVEC
  2. mesto JERA GRM
  3. mesto KARIN BUTALA

Ob zaključku šole v naravi so vsi učenci prejeli diplome za osvojeno znanje. Tako smo učitelji podelili 8 diplom ZELO DOBER SMUČAR, 4 diplom DOBER SMUČAR in 17 diplom SMUČAR. V petek, 23. januarja, se je šola v naravi končala uspešno in smo se srečni odpravili proti domu, polni novih izkušenj, znanja in sposobnosti. Vsem udeležencem se za vloženi trud iskreno zahvaljujem.

Pripravila: Alenka Leskovar, prof. vodja šole v naravi